W niedzielę 24 września br. odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej w Wierzbnie.

Podczas imprezy działało pod specjalnie przygotowanymi namiotami 11 stanowisk, pogłębiających wiedzę ekologiczną oraz promujących prospołeczne postawy. Piknik urozmaiciły występy uczniów ze szkoły podstawowej oraz zorganizowane dla społeczności lokalnej konkursy: EKO WIERZBNO i EKO MODA. Atrakcją imprezy były zawody strażackie, stanowiska kół gospodyń wiejskich, a dla najmłodszych bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie, mobilna sala zabaw, rzutki, malowanie buziek i tatuaże oraz malowanie na streczu.

Piknik skierowany był głównie do rodzin z dziećmi ale również dla młodzieży i seniorów. Organizatorzy chcieli w ten sposób połączyć dobrą zabawę z wiedzą ekologiczną i przypomnieć wszystkim o obowiązku opieki nad naszym środowiskiem przyrodniczym, zasadach wspólnego dbania o naszą planetę i promowanie postaw proekologicznych.

Ekologiczny Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej w Wierzbnie dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30 000 zł.

logo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
Accessibility