Zdjęcia przedstawiają krótką relację z wydarzenia otwarcia dróg.

27 lutego odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanych dróg powiatowych na terenie Gminy Wierzbno. Podczas wydarzenia oddano do użytku dwa przebudowane odcinki na drodze powiatowej nr 4244W: Wierzbno – Karczewiec w miejscowości Wierzbno i Krypy – Karczewiec.

Odcinek drogi w miejscowości Wierzbno: całkowita wartość zadania to 3 936 611,06 zł, w tym: środki z dotacji celowej z budżetu państwa – 2 685 545,00 zł; środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 625 533,03 zł i środki z budżetu Gminy Wierzbno – 625 533,03 zł.

Odcinek drogi Krypy – Karczewiec: Całkowita wartość zadania: 4 617 133,21 zł, w tym: środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – 2 840 676,11 zł; środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 1 167 740,79 zł i środki z budżetu Gminy Wierzbno – 608 716,31 zł.

Oficjalnego przecięcia wstęgi na odcinku przy Szkole Podstawowej w Krypach dokonali: Senator RP Maria Koc, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Kierownik delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, Starosta Ewa Besztak, Wójt Gminy Wierzbno Emil Wąsowski, Przewodnicząca Rady Gminy Wierzbno Małgorzata Karczewska, przedstawiciel wykonawcy firmy ALTOR, sołtys Wsi Krypy Hanna Karczewska i sołtys wsi Karczewiec Stanisława Zemła. Inwestycja została także poświęcona przez ks. Alfreda Wasilaka.

Podczas oficjalnych wystąpień podziękowano wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tak potrzebnych inwestycji, które znacznie poprawią komfort i bezpieczeństwo życia mieszkańców gminy Wierzbno i użytkowników dróg.

zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Wegrowie