Na zdjęciu widzimy kadr z kościoła, ludzi siedzących w ławkach po obu stronach oraz scenę rozstawioną na środku ołtarza, na której występują dzieci ze szkoły podstawowej.

Rok 2023 jest Rokiem Powstania Styczniowego, w tym roku bowiem będziemy obchodzić 160 rocznicę jego wybuchu. W ramach upamiętnienia tych wydarzeń, w  ubiegłą niedzielę w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Wierzbnie odbyła się uroczysta msza święta sprawowana w intencji księdza generała Stanisława Brzóski.

Po mszy młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wierzbnie przygotowała krótki spektakl poświęcony pamięci o ostatnim powstańcu i jego towarzyszach, a na koniec Antonina Miklaszewska zaśpiewała utwór “Modlitwa o pokój”. Radny Powiatu Węgrowskiego Pan Łukasz Komorowski podziękował dzieciom za przygotowanie występu, a także wszystkim, którzy wzięli udział w tej uroczystości i przy okazji zaprosił obecnych do Skansenu w Nowej Suchej, gdzie 4 czerwca odbędzie się rekonstrukcja Bitwy pod Świdnem.

Po oficjalnej części Przewodnicząca Rady Gminy Wierzbno Małgorzata Karczewska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzbnie Pani Elżbieta Skarżyńska oraz Radny Powiatu Węgrowskiego Pan Łukasz Komorowski złożyli kwiaty na Mogile 17 powstańców w Wierzbnie a także przy pomniku upamiętniającym ks. Generała Stanisława Brzóskę w Starym Dworze.

Accessibility