Na zdjęciach Wójt, Skarbnik i wykonawca podpisują umowę

Przy Szkole Podstawowej w Wierzbnie powstanie wielofunkcyjne boisko. Umowa z wykonawcą została podpisana  30 października 2023 r.

Przy Szkole Podstawowej w Wierzbnie wybudowany będzie wielofunkcyjny obiekt sportowy. W jego ramach powstanie nowoczesne wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz niezbędną infrastrukturą techniczną. Umowa z wykonawcą inwestycji została podpisana i prace ruszą już niebawem. Na realizację zadania Wójt Gminy Wierzbno Emil Wąsowski pozyskał dofinansowanie w wysokości 297 850 zł z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej “Mazowsze dla sportu 2023”.

Całkowity koszt realizacji zadania to 505 000 zł

Powstanie nowoczesny obiekt sportowy, w ramach którego wybudowane zostanie boisko z nawierzchnią ze sztucznej trawy o wymiarach 27×45 m. Będzie można na nim grać w piłkę nożną, siatkową, ręczną oraz koszykową z możliwością gry w tenisa.  Całość będzie ogrodzona, pojawią się też piłkochwyty o wysokości około 6 metrów. Będzie też trybuna na 50 miejsc.  Całość powinna być gotowa do 15 grudnia 2023 r.Wykonawcą generalnym zadania pod nazwą „Budowa boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Wierzbnie” został Pan Janusz Gniado reprezentujący firmę KORTBUD z Okuniewa.

mazowsze dla sportu