Na zdjęciu grupa ludzi, którzy są przed plakatem z kwiatami. Wydają się być zainteresowani i skupiają swoją uwagę na wstępnej grafice.

15 lutego br. w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie odbyła się uroczystość podsumowująca obchody 160 rocznicy Powstania Styczniowego w Powiecie Węgrowskim.

Podczas wydarzenia została zaprezentowana książka pt. „Węgrów 1863 – Polskie Termopile” autorstwa Pana Romana Postka, odbyło się także wystąpienie reżysera filmu „Powstaniec 1863” – Pana Tadeusza Syki.

Wójt Gminy Wierzbno – Emil Wąsowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzbnie – Pani Elżbieta Skarżyńska oraz Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbnie – Pani Alicja Roguska odebrali podziękowania za zaangażowanie w upamiętnienie 160. rocznicy Powstania Styczniowego w Powiecie Węgrowskim.

Przypomnijmy, w naszej Gminie w ramach obchodów tejże rocznicy zostały zorganizowane 2 wydarzenia: we wrześniu miał miejsce Rodzinny Rajd Rowerowy pt. ”Śladami wydarzeń Powstania Styczniowego na terenie Gminy Wierzbno” – organizator Gminna Biblioteka Publiczna, natomiast w październiku odbyły się uroczystości upamiętniające Bitwę pod Świdnem – wydarzenia były dofinansowane ze środków Gminy Wierzbno, Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz ze środków biura Niepodległa.

Accessibility