Na obrazku jest niebieska tarcza heraldyczna z wizerunkiem dokładnego ze złotym niedźwiedziem i krzyżem na pierwszym planie. Tło stanowi rozmazany obraz budynku.

Szanowni Państwo,

W związku z kłamstwami pojawiającymi się w mediach społecznościowych uprzejmie informuję, że kondycja finansowa Gminy Wierzbno jest bardzo dobra.

Budżet Gminy Wierzbno opiewa na kwotę ponad 30 milionów złotych, co przy zadłużeniu jedynie 1,4 miliona złotych stanowi ok. 4% całego budżetu.

Powyższe zadłużenie spowodowane jest zaciągnięciem pożyczki (w połowie umarzalnej), która została wydatkowana na budowę sieci wodociągowej w msc Wąsosze, Wyczółki, Filipy i Orzechów.

Pożyczka ta została zaciągnięta w 2021 roku i od tamtej pory przy wykonaniu inwestycji na kwotę ponad 50 milionów złotych jest jedynym zobowiązaniem zaciągniętym przez Gminę Wierzbno.

z wyrazami szacunku

Emil Wąsowski