Dnia 15 czerwca 2021r. w Sali weselnej Arabeska w Czerwone-Folwark odbyła się uroczystość wręczenia Medali i Dyplomów za Długoletnie Pożycie Małżeńskie tzw. Diamentowe i Złote Gody.
Uroczystego wręczenia medali Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz pamiątkowych dyplomów i kwiatów 9 parom małżeńskim z gminy Wierzbno przybyłym na uroczystość, które przeżyły razem 50 lat dokonał Wójt Gminy Wierzbno Pan Emil Wąsowski wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Wierzbno Panią Małgorzatą Karczewską oraz Zastępcą Kierownika USC Panią Barbarą Kowalczyk.

Złote Gody świętowali: Wanda i Antoni Krasuscy, Wanda i Bogusław Orzechowscy, Jadwiga i Dariusz Błaszkiewicz, Agata i Janusz Kopeć, Krystyna i Jerzy Wiechowscy, Augustyna i Mirosław Skarżyńscy, Jolanta i Zbigniew Gołębiowscy, Alicja i Józef Roguscy, Danuta i Andrzej Laskowscy, Stefania i Ryszard Karczewscy, Ewa i Zygmunt Gawor, Bernardyna i Adam Florowscy, Danuta i Jerzy Chabiera oraz Maria i Adam Patoka.
Pamiątkowe dyplomy i kwiaty z okazji 60 rocznicy ślubu otrzymało również 2 małżeństwa z gminy Wierzbno, które przybyły na uroczystość. Państwo Teresa i Wacław Zalewscy oraz Halina i Tadeusz Boruc.
Specjalnie na tą okazję dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wierzbnie pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wąsowskiej przygotowały program artystyczny, który umilił Jubilatom uroczystość.
Po części oficjalnej podczas słodkiego poczęstunku goście mieli okazję do wspólnych rozmów i wspomnień. Nie zabrakło oczywiście symbolicznej lampki szampana oraz jubileuszowego tortu.Accessibility