Logo programu WZMOCNIJ SWOJE OTOCZENIE

Świetlica Wiejska w Wierzbnie wzbogaci się o nowe meble kuchenne do swojego wyposażenia!

Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzbnie WIERZBINIANKI zostało jednym z laureatów kolejnej edycji programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”.

Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 20 tys. złotych KGW doposaży nowo wyremontowaną świetlicę wiejską w niezbędne meble kuchenne. Ten zakup z pewnością przyczyni się do większego komfortu pracy naszych gospodyń.

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu.

Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.
W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej
wartości 16 mln złotych.

Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.plhttps://www.energetycznykompas.pl/

Plakat programu
Accessibility