Koło Gospodyń Wiejskich w Czerwonce Folwark otrzymało grant od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w ramach programu „Wzmocnij swoje otoczenie”. Dzięki dofinansowaniu przeprowadziliśmy termomodernizację budynku świetlicy.
Świetlica wiejska pełni ważną rolę w życiu lokalnej społeczności, stanowi centrum lokalnego życia społecznego. Dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych zyskała docieplenie oraz nowy, odświeżony wygląd. Realizacja projektu stworzyła dalszą możliwość rozwoju działalności Koła Gospodyń Wiejskich. Po remoncie budynek świetlicy stał się doskonałym miejscem na organizację imprez rekreacyjnych, kulturalnych, warsztatów oraz spotkań okolicznościowych mieszkańców, Rady Sołeckiej, KGW i innych organizacji społecznych bez względu na porę roku i temperaturę na zewnątrz.
Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Celem Programu jest wsparcie rozwoju wspólnej przestrzeni publicznej oraz inne działania na rzecz rozwoju lokalnych społeczności na terenie jednostek samorządu terytorialnego w Polsce poprzez wyposażenie mieszkańców w narzędzia umożliwiające wdrażanie długotrwałych i pozytywnych zmian; zwiększenie dostępności różnych grup mieszkańców do wybudowanej lub zmodernizowanej infrastruktury społecznej, która zostanie z nimi przez długie lata oraz sfinansowanie lub współfinansowanie projektów społecznych.
Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie” przeczytać można na stronach raport.pse.pl
i www.wzmocnijswojeotoczenie.pl.Accessibility