Na obrazku widoczny rozmyty dokument, na który nakładany jest napis „Powiadomienie o sprostowaniu”. W ten sposób uzyskany efekt jest efektem świetlnym lub elastycznym.

Szanowni Państwo,

odnosząc się do nierzetelnych informacji wprowadzających opinię publiczną w błąd Urząd Gminy w Wierzbnie informuje, że w przedmiotowym artykule pt. “Licytacja wyborczych obietnic, a w kasie pusto POWIAT WĘGROWSKI/GMINA WIERZBNO” nie uwzględniono w żaden sposób kolejnych Uchwał Rady Gminy Wierzbno z lutego 2024 roku świadczących o pozytywnej ocenie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2024 – 2032 oraz budżetu Gminy Wierzbno na rok 2024.

Wójt Gminy Wierzbno uprzejmie informuję, że budżet Gminy Wierzbno wynosi na dzień dzisiejszy ponad 30 milionów złotych, co przy zadłużeniu 1,4 miliona złotych stanowi ok. 4 % budżetu.
Pragnę upewnić, że sytuacja  finansowa Gminy Wierzbno jest dobra.
Powyższe zadłużenie spowodowane jest zaciągnięciem kredytu (w połowie umarzalnym), który został wydatkowany na budowę sieci wodociągowej w miejscowościach Wąsosze, Wyczółki, Filipy i Orzechów. Został on zaciągnięty w 2021 roku i od tamtej pory przy prowadzeniu kilkudziesięciomilionowych inwestycji jest jedynym zobowiązaniem zaciągnietym przez Gminę Wierzbno.
Z wyrazami szacunku
Wójt Gminy Wierzbno
Emil Wąsowski
Accessibility