Dziękujemy, że byliście z nami!

 

Za nami XII Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2022.

 

Podczas tegorocznej edycji na 23 tys. m² powierzchni wystawienniczej swoją ofertę zaprezentowało 346 wystawców z kraju i z zagranicy.

W ciągu dwóch dni targi odwiedziło łącznie 11 146 osób (każde wejście było rejestrowane), co było dużym sukcesem. Wielu gości przyjechało z zagranicy: Niemiec, Austrii, Białorusi, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Portugalii, Ukrainy, Włoch, Egiptu, Pakistanu, Uzbekistanu, Ugandy, Hiszpanii, Słowacji, Rosji, Rumunii, Mołdawii, Bangladeszu, Algierii oraz Turcji.

 

Uroczystego otwarcia Targów TSW 2022 dokonali: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, dyrektor targów TSW Jacek Kłudka oraz dyrektor Instytutu Ogrodnictwa prof. Dorota Konopacka.

 

Po raz siódmy zostały przyznane Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka. Wybór lidera tegorocznej edycji był wyjątkowo trudny, ponieważ tym razem do konkursu zgłoszono aż 21 produktów.

Ostatecznie kapituła wytypowała trzech różnorzędnych zwycięzców: Timac Agro Polska Sp. z o.o. za gamę biostymulatorów i nawozów płynnych DNA Performance;

Królik Maszyny Sadownicze – za innowacyjny zespół dwóch przyczep współpracujących z platformami i kombajnami sadowniczymi Królik bin handling; oraz Fertico Sp. z o.o Instytut Agronomiczny Fertico za DNAexpress, metodę badania materiału roślinnego pozwalającego na bardzo szybkie i dokładne ustalenie sprawcy poszczególnych objawów chorobowych.

Kapituła postanowiła także przyznać trzy wyróżnienia, które trafiły do: Nexbio Sp. z o.o. za usługę Analiza Patogenów roślin, Royal Brinkman Polska Sp. z o.o. za Urządzenie Moleaer, oraz Osmia Future Sp. z o.o. za aplikację mobilną BeeGrow.

 

Integralną częścią TSW 2022 były konferencje branżowe, podczas których polscy i zagraniczni specjaliści wygłosili ponad 50 wykładów. Swoją wiedzą podzielili się ze słuchaczami wybitni naukowcy i praktycy.

Nowością podczas tegorocznej edycji były konferencje:

– Przetwórstwo owoców i warzyw, 

– Ogrodnictwo ekologicznie i zrównoważone, 

– Warzywa polowe. Przemysłowa uprawa roślin strączkowych.

Wszystkie prelekcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wykładów wysłuchało bezpośrednio blisko 2000 osób, a ponad 12 000 oglądało transmisje wybranych referatów przez internet.

Serdecznie dziękujemy Wystawcom, Patronom i Partnerom, którzy podczas TSW wspierali nas swoją wiedzą i doświadczeniem, oraz Zwiedzającym, którzy pomimo trudności związanych z trwająca pandemią, odwiedzili nas 12 i 13 stycznia.

 

Do zobaczenia na TSW 2023!

 

Dołącz do społeczności TSW na FB i bądź na bieżąco- https://www.facebook.com/targi.tsw

 

 

Accessibility