Komunikat w sprawie nieuczciwych ofert na instalację pomp ciepła

Wójt Gminy Wierzbno prosi Mieszkańców Gminy o rozwagę przy podpisywaniu umów na wymianę źródła ciepła.

Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku oferty akwizytorów na instalację źródła ciepła, w tym pompy ciepła. Niestety zdarzają się nieuczciwi wykonawcy. W wyniku ich działań zaliczka wpłacona na konto wykonawcy może przepaść a Państwo będą zobligowani do jej zwrotu wraz z odsetkami.

W Urzędzie Gminy funkcjonuje punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze. Nasi pracownicy nie nagabują Państwa w domach, a jeśli przeprowadzają kontrolę źródła ciepła, to posiadają stosowne uprawnienia. Dane pracownika można zweryfikować dzwoniąc do Urzędu Gminy.

Państwa nieufność powinno szczególnie wzbudzić powoływanie się firmy na partnerstwo w ramach gminnego punktu programu Czyste Powietrze, co nie ma uzasadnienia w praktyce.

Wójt Gminy Wierzbno
Emil Wąsowski

Accessibility