Wójt Gminy Wierzbno uprzejmie informuje, iż na stronie Ministerstwa Zdrowia dostępne są materiały dotyczące realizacji szczepień przeciw grypie na sezon 2021/2022. Szczepienia będą wykonywane w punktach szczepień wskazanych na mapie punktów szczepiących przeciw grypie (wśród nich będą powszechne punkty szczepień przeciw COVID-19). Rozpoczęcie szczepień zostało zaplanowane na miesiąc październik 2021. Do skorzystania z dobrowolnej i bezpłatnej szczepionki uprawnione są osoby wymienione w §2 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022 (Dz.U. poz.1581 z późn. zm.), tj. seniorzy, medycy, nauczyciele, studenci i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione.

Więcej informacji na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grypeAccessibility