Drodzy Mieszkańcy,

w odpowiedzi na Wasze zainteresowanie i liczne pytania związane z wypłacaniem tzw. dodatku węglowego, wyjaśniamy:

Przyjmowaniem tych wniosków, a także wypłatami udzielonego wsparcia będzie zajmował się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wierzbnie. Przypominamy też, że niezbędnym do otrzymania tej pomocy było wcześniejsze złożenie deklaracji dotyczącej źródeł ciepła w Urzędzie Gminy. Dodatek węglowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi.

Wnioski o dodatek węglowy należy składać do 30 listopada 2022 r.

Wzór wniosku znajdą Państwo na stronie https://www.gov.pl/web/klimat/wniosek-o-dodatek-weglowy

Dodatkowych informacji udziela GOPS od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30 pod numerem telefonu 25 793 45 91 wew. 52 lub 51.

 

Accessibility