Wójt Gminy Wierzbno w związku z pismem Powiatowego Lekarza Weterynarii z dnia 25 sierpnia 2022 r., informuje, że w dniach 10 – 24.09.2022 r. na terenie województwa mazowieckiego zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Zostanie ona wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów i jej ręczne wyłożenie.

W związku z powyższym w okresie wykonywania szczepień zalecamy:

• nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu;
  • kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji;
  • nie dotykać oraz nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym.